בחירת שם נכון, הצעד הראשון בלהיות הורים

דמי לידה

מזל טוב, נולד לכם ילד\ה, ציפיתם וחיכיתם תשעה חודשים ולבסוף הרגע הגדול הגיע, עכשיו נותר לבחור שם לעולל\ית. שם זה דבר קריטי, הוא עשוי לקבוע מסלול שלם, כשיחלקו לקבוצות לפי א"ב שמי אתם תחליטו איפה הוא יהיה, נראה משמעותי בהחלט. אנשים משייכים לשם יותר מסתם אוסף של אותיות, הם מייחסים לשם ממש חלק מהאישיות שלהם וממי שהם.

לפי היהדות זה נכון, לא סתם כשקוראים קדיש, קוראים פסוקי תהילים לפי אותיות שם הנפטר לעילוי נשמתו. קיימת תפישה מעניינת שאומרת שהנשמה היורדת לעולם, יורדת כבר עם השם המקורי שלה, ההורים רק "חושפים" את השם ע"י זה שהם "בוחרים" אותו עבור הרך הנולד. הגישה הזו מסבירה, כי הנשמה שמקורה בעולם העליון, יורדת לעולם הזה עם תכניות והתחייבויות, וגם מתווה לעצמה ייעוד ומטרה נכספת בעולם הזה. ולא סתם אותיות ש' מ' נמצאות בנשמה.

בעזרת השם

במקרה שאתם מסורתיים, לא ידעתם את מין התינוק עד ללידה ובמקרה שלא כנראה שאתם כבר יודעים כמה חודשים את המין, למרות האמונות התפלות הרבות, בכל זאת עברתם על שמות לבנות או לבנים בראש ניסיתם שילובים של השם עם שם המשפחה, ניסיתם להריץ בראש איך יקראו לו בעתיד בצבא, בחבר'ה בן\בת הזוג, כל תרחיש אפשרי הרצתם בראש. יש אנשים שאומרים רק כשאראה את הפנים שלו אחליט ואז רוב הפעמים הם קוראים לו, אור, אורי, אורלי, ליאור כביטוי לאור ולשמחה שמילא אותם כשראו את העולל.

אפשרות נוספת לביטוי השמחה, לא שמחה, אלא אם נולדה לכם אישה בת 80, אושר, אושרה, אושרית, אושרי, שמות נהדרים לביטוי האושר הפנימי ששוטף אתכם כרגע. כמו כן, זה בסדר לחכות גם כמה שבועות לפני שנותנים שם הילד במילא לא יתרגל לשם עד גיל כמה חודשים כשיתחיל לשמוע צלילים. עוד אפשרות היא לקרוא לילוד על שם אדם קרוב ואהוב שנפטר, לא מומלץ , אבל אם חייבים אז בתור שם שני, אומרים שזה בצורה מסוימת לאחל מוות לילוד כשקוראים לו ישירות על שם מישהו שנפטר. ישנם משפחות שנולדות בת אחרי בת כמה פעמים, אז לילדה הרביעית או חמישית הם קוראים, שנ"י, שוב נולד ילדה. ישנן משפחות, שנותנים להרבה בני דודים את אותו שם, דבר שיוצר בילבול, בעיקר אם הם בני דודים מצד האבות ואז יש להם גם את אותו שם משפחה, אך לעיתים גם מוסיף לבדיחות הדעת.

לסיכומו של עניין השתדלו לא לעשות עניין גדול מהשם, במקרה הכי גרוע הילד\ה יחליפו אותו בגיל 16, לא חשוב איך תקראו לילד העיקר שתגדלו אותו באהבה ותחנכו אותו טוב, להיות חבר טוב ועוזר לזולת וחביב על הבריות, והאמינו לנו גם עם שם כמו נבוכדנצר, הוא יסתדר וימצא את ייעודו בחיים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *