כיצד דיקור סיני יכול לסייע לזרז לידה ולהקל על הכאבים?

דיקור סיני

דיקור סיני הינו שיטת טיפול עתיקה שפותחה בסין והיכולה לסייע במספר רב של מקרים רפואיים ואחרים כולל בעת זירוז לידה. הדיקור לזירוז לידה נעשה רק סמוך מאוד למועד הלידה ומטרתו היא כפולה. הראשונה היא לזרז לידה ואת זה עושים בעזרת דיקור בנקודות אשר גורמות לגוף להפריש הורמונים הדרושים לכיווץ  הרחם ולפתיחת צוואר הרחם. תפקידו השני שלו הוא להפעיל מערכות בגוף אשר אחראיות לשחרור אנדורפינים במוח שתפקידם הוא לדכא כאב ולשפר את מצב הרוח. הטיפול מסייע בהרגעת היולדת, מפחית את הלחצים  המופעלים עליה ומוריד ממנה מתח רב. כך, מתבצעות פעולות לטובת היולדת מבלי לעשות שימוש במשככי כאבים דוגמת אפידורל.

 

דיקור סיני לזירוז לידה תואם את  הפילוסופיה של התורה הזאת אשר גורסת כי אין צורך להשתמש בתרופות כימיות לטיפולים נדרשים, וכי יש לאפשר לגוף להתמודד בכוחות עצמו עם מצבים מיוחדים, מחלות, מכאובים ועוד. דיקור זה אינו נעשה באזור הבטן ומשום כך איננו מסוכן לוולד או ליולדת. הוא, כמובן, אסור במהלך  ההיריון מאחר ויש לדיקור יכולות לכוון את זרימת הדם לאיברי המין של האישה ובכך לפגוע במהלך ההיריון התקין. דיקור סיני לזירוז לידה נתמך בסדרת מחקרים שנעשו באוניברסיטאות שונות והתפרסמו בגיליונות רפואיים שונים. במחקרים אלו הוכח כי תהליך הלידה אצל נשים שעברו דיקור סיני הבשיל  מהר יותר מאשר אלו שלא עברו אותו.

לטיפול יש יתרונות רבים. הריון שממשיך מעבר לזמן המותר עלול לפגוע בעובר, ולכן יש לזרזו.  האישה עלולה להיכנס ללחץ נפשי, והסביבה הקרובה הופכת אף היא ללחוצה מעט. כל אלו עלולים להוסיף ללחצים הרבים שהיא ממילא נתונה בהם. התורה הסינית אומרת כי בגוף קיימים מרדיאנים שהינם למעשה ערוצים בהם זורמת אנרגיה. דיקור בנקודות שונות עליהם או בקרבתם גורמים להפשרת הורמונים וחומרים אחרים שמשפעים לטובה על  האבר  המטופל ועל  הנפש. הרפואה הקונבנציונאלית  מאמצת את  התורה אל חיקה ומציעה אף היא טיפולי דיקור סיני במסגרות שונות שלה.

דיקור לזירוז לידה מתבצע רק לאחר שהמטופלת עוברת אבחון שכולל תשאול מקיף, בדיקת דופק, אבחנת לשון ועוד.  תהליך לידה נעשה במהירות והוא תהליך דרמטי בו  העובר יוצא מהרחם  המגונן את חלל העולם. האישה חווה  כאבים עזים ומנצלת את מרבית  האנרגיה הטמונה בה לטובת התהליך. משום כך ובגלל אופי  הפרוצדורה, עלולים להתעורר קשיים, והדיקור  הסיני יכול להועיל רבות. מומלץ לכל אישה הנמצאת בחודש האחרון להיריון והמעוניינת בדיקור סיני לפנות אל מומחים בתחום אשר יכולים לסייע לה ללידה קלה יותר. הם מכירים את  הנקודות המתאימות לדיקור אשר יניעו את  התהליך ולא יגרמו לשום נזק לאישה ולעוברה. הבאת חיים לעולם היא אושר רב וכדאי לעשותו בדרך הקלה האפשרית ביותר.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *