טיפול CBT להורים

הורות משותפת של זוג לסביות

אין ספק כי כיום לא פשוט לגדל ילדים. זהו דור שונה מכל דור אחר שהכרנו והצרכים שלו שונים ומאתגרים יותר. הורים רבים לא יודעים כיצד לגשת או כיצד להתמודד עם דרכי ההתנהגות של הילדים או ממה שהם דורשים והם זקוקים לכלים הנכונים בכדי לעבוד איתם בדרך הנכונה. קיימים מספר רב של דרכים המספקות כלים עבור גידול וחינוך ילדים, בעיקר בדור הזה, אך אין ספק כי את הכלים המשמעותיים ביותר תוכלו לקבל דרך גישת הCBT אשר הפכה לאחת הנפוצות ביותר בשנים האחרונות.

מהו טיפול CBT?

טיפול CBT או בשמו הנוסף, טיפול התנהגותי קוגניטיבי הוא טיפול אשר בבסיסו עומדת התפיסה כי גם המחשבה וגם צורת ההתנהגות שלנו משפיעות באופן ישיר על הרגש שלנו. על מנת להצליח לשפר את התחושות והרגשות שלנו ולהוביל את עצמנו מנקודה אחת בחיים לנקודה אחרת יש לעבוד באופן זהה הן על המחשבה והן על ההתנהגות. מדובר בטיפול פרקטי ויעיל שכן הוא אינו כולל רק שיח בין המטפל למטופל אלא גם פעולות של ממש, משימות הניתנות לעשייה במהלך השבוע. הוא אינו ארוך ולרוב מונה בין 12-14 מפגשים ולכן הוא מספק פתרון הולם עבור רבים המחפשים פתרון ממשי אך גם מיידי עבור הקשיים שלהם. אם בעבר טיפול דינמי היה שיטת הטיפול המוכרת והיעילה ביותר כיום אנו יודעים שעל מנת ליצור שינוי של ממש יש לפעול בצורה אקטיבית יותר וזוהי בדיוק דרכו של הCBT.

מהו CBT להורים?

הCBT מספק בעיקר כלים שמאפשרים להתמודד עם הקשיים אותם החיים מזמנים. הכלים הללו יכולים להיות לעזר בכל סיטואציה או קושי אותו נחווה במהלך חיינו. ההורות מזמנת לפתחנו קשיים רבים בהם לא נתקלנו קודם, הן כאשר מדובר בילדים צעירים והן כאשר מדובר במתבגרים. על ידי הטיפול ההורה יקבל כלי שיאפשרו לו להתמודד עם התקפי זעם, ילמדו אותו כיצד לפתח שיחה כנה ופתוחה יותר אך לא שיפוטית, כיצד להכיל את קשייו של הילד מבלי לבקר אותו ועוד. מדובר בטיפול יעיל ובעל חשיבות רבה עבור כל הורה אשר חווה קשיים משמעותיים בהורות שלו ומחפש ליצור סביבה מאוזנת ובית תומך יותר עבור הילד שלו.

הבחירה בטיפול CBT

אף אחד לא הכין אותנו להיות הורים ואיש לא סיפק בעבורנו חוברת הדרכה כאשר הילד הראשון שלנו הגיע לעולם. גידול וחינוך ילדים הן לא פעולות קלות ורבים מאיתנו מוצאים אם עצמנו אבודים מבלי כל ידע כיצד להתמודד או מה לעשות. לכן, מומלץ עבור כל הורה לעשות טיפול CBT להורים אשר יאפשר לו לרכוש את כל הכלים לו הוא זקוק על מנת לגדל את הילד שלו בשלווה, רוגע ושקט פנימי, על מנת לספק לילד את הבסיס הרגשי האיתן לו הוא זקוק ובכדי לדעת כיצד להיות הורה טוב דיו עבורו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *