הסכם הורות משותפת

נישואים חד מיניים של זוג הומויים

מהו הסכם הורות משותפת?

למי הוא מיועד? היכן מומלץ לערוך הסכם הורות משותפת ומהן השלכות ההסכם לטווח הארוך? כל מה שצריך וחשוב לדעת על הסכם הורות משותפת בכתבה שלפניכם.

הסכם הורות משותפת הוא למעשה הסכם משפטי הנערך בין שני צדדים המעוניינים להביא ילדים משותפים לעולם. הסכם זה הפך בשנים האחרונות לאחד מההסכמים האזרחיים הנפוצים ביותר בישראל משום שהוא מאפשר לנשים וגברים לממש את זכותם הטבעית והלגיטימית להורות גם ללא צורך בקיומו של תא משפחתי מסורתי במסגרת חיי נישואין.

נישואים חד מיניים של זוג הומויים

הורות משותפת היא למעשה הגדרה מודרנית לתצורת תאי משפחה חדשים בישראל ובעולם המערבי המודרני, כאשר ההחלטה המשותפת להביא ילדים לעולם איננה מחייבת את הצדדים המעורבים בהחלטה לקיים כל מסגרת זוגית אחרת ביניהם וזאת מלבד הרצון המשותף של שני הצדדים להביא ילדים משותפים לעולם. את ההחלטה המשותפת על ידי הצדדים בנוגע להבאת ילדים משותפים לעולם, חשוב ומומלץ לעגן באמצעות הסכם אזרחי משפטי המגדיר למעשה את תחומי האחריות השונים של כל אחד מהצדדים בכל הנוגע לגידול וחינוך ילדיהם המשותפים.

הסכמי ההורות המשותפת מיועדים לכלל הגברים והנשים המעוניינים להביא ילדים משותפים לעולם מחוץ למסגרת הנישואין, לרבות, זוגות בנישואים חד מיניים ונשים וגברים המעוניינים לממש את זכותם הטבעית להורות ללא מעורבות זוגית עם הצד השני.

פונדקאות של זוג לסביות

מה כולל בתוכו הסכם הורות משותפת?

הסכם הורות משותפת כולל בתוכו את כל ההיבטים הנלווים להליכי ההורות המשותפת, כאשר כל אחד מסעיפי ההסכם חייב להיות מותאם באופן פרטני לצרכיהם של הצדדים המעורבים בהסכם. סעיפי ההסכם עוסקים בין היתר בזכויותיו וחובותיו של כל אחד מהצדדים המעורבים בהסכם וזאת לאורך כל שלבי ההתקשרות בין הצדדים לצורך הבאת ילדים לעולם, משלבי ניסיונות הקליטה להיריון ועד לתחומי האחריות הנלווים לגידול וחינוך הילדים העתידים להיוולד לצדדים המעורבים בהסכם.

את הסכמי ההורות חשוב לנסח ולערוך באמצעות עורך דין המתמחה בנושא, כאשר בין יתר שירותיו המשפטיים של עורך הדין תוכלו למצוא גם שירותי סיוע, ייעוץ והכוונה בכל הנוגע למימוש זכויותיהם של ההורים המשותפים וילדיהם המשותפים במגוון רחב של תחומי חיים. מכיוון שההחלטה המשותפת להבאת ילדים משותפים לעולם הינה החלטה הרת גורל עבור שני הצדדים המעורבים בהסכם, חשוב להיוועץ מראש גם גורמים מקצועיים שונים העוסקים ומתמחים בנושא ההורות המשותפת בעידן המודרני בו אנו חיים וזאת לצרכי היכרות מעמיקה עם הזכויות והחובות הניצבות בפני אותם נשים וגברים המעוניינים לעגן בינם לבין עצמם הסכם הורות משותפת. לטווח הארוך, קיימת חשיבות משפטית לכל אחד מהסעיפים השונים המופיעים בחוזה ולכן חשוב שכל אחד מהצדדים המעורבים בהסכם יבין היטב את משמעות ההסכם וסעיפיו השונים.

כיום, החוק הישראלי מכיר במגוון הולך וגדל של תצורות תאי משפחה חדשים, כאשר רוב הזכויות המוענקות לזוג ההורים המשותפים ולילדיהם המשותפים משתוות לזכויות המוענקות לכל זוג נשוי בישראל המביא ילדים לעולם.

לחצו למעבר לכלל המאמרים

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *