כל מה שצריך לדעת טרם יציאה לחופשת לידה

דמי לידה

אז סוף סוף התאריך המיוחל הגיע, תשעה חודשים את סוחבת אותו בבטן, ועכשיו הוא כאן בידיים שלך, הרגשה נפלאה, נכון? לאחר תקופה ארוכה ומעייפת שסחבת, אכלת וישנת בשביל שניים, עכשיו את חוזרת לעשות דברים בשביל עצמך. אז ישנם כמה דברים שרצוי שתדעי לפני שאת יוצאת לחופשת לידה.

חופשת לידה

חופשת הלידה

אם עבדת אצל המעסיק שלך לפחות 12 חודשי עבודה תהיי זכאית לחופשה של 26 שבועות, שהם בקירוב חצי שנה ועוד שבועיים, באפשרותך לפצל את החופשה לתקופה שלפני הלידה המשוערת ולאחריה, במקרה שתרצי חופשה לפני תאריך הלידה המשוער תהיי זכאית לחופשה של עד 7 שבועות, דהיינו כמעט חודשיים לפני תאריך הלידה המשוער. אך אל דאגה גם במקרה שלא צברת ותק של 12 חודשי עבודה אצל אותו מעסיק תהיי זכאית לחופשת לידה חלקית של 15 שבועות, שהם שבוע פחות מ 4 חודשים, גם כאן תהיי זכאית לפיצול לפני ולאחר הלידה לתקופה של עד 7 שבועות לפני הלידה.

ניתן לקצר חופשת לידה במקרה שהיולדת רוצה בכך ובתנאי שחלפו 15 שבועות, את גם זכאית להאריך את תקופת החופשה עד ל 20 שבועות במצטבר. בנוסף מי שילדה יותר מילד אחד בלידה זכאית להאריך את החופשה בשלושה שבועות, בעד כל ילד נוסף שנולד באותה הלידה.

האם תקבלי משכורת בחופשת הלידה

אז כן התשובה היא כן, את זכאית לתשלום בתקופת חופשת הלידה וזאת בתנאי ששילמת ביטוח לאומי לתקופה של 10 חודשים מתוך 14 חודשים שלפני החופשה. כמובן שאין לבלבל בין שני המושגים דמי לידה ומענק לידה, דמי לידה הם התשלומים לתקופת חופשת הלידה, מענק לידה זהו תשלום חד פעמי הנקבע ע"פ מספר קריטריונים שונים והוא ניתן אוטומטית לכל יולדת לאחר הלידה.

גם אבות זכאים לדמי לידה, בתנאי שהיולדת זכאית לדמי לידה, בתנאי שהאב שילם דמי ביטוח לאומי ב 10 החודשים שקדמו לתקופה ותנאי אחרון הוא שהיולדת הסכימה לוותר על דמי הלידה שלה לתק' המדוברת, בנוסף סכום הזכאות הוא לא גבוה כל כך והוא נגזר מגובה המשכורת ב 3 החודשים שקדמו לתק' לחלק ל-90, כלומר אם המשכורת הממוצעת היא 4,000 אז 12,000 לחלק ל-90 יוצא בערך 133 שקל ליום.

דמי לידה

האם המעסיק יכול לפטר אותך?

החוק מאד קשוח בעניין הזה ובא לקראת היולדת, מעסיק אינו רשאי לפטר, לפגוע בהיקף המשרה או בהכנסה של עובדת במהלך חופשת לידה. יתרה מזאת, מעסיק אינו רשאי לתת לעובדת הודעת פיטורים למועד החל במהלך חופשת הלידה. תקופת החסינות חלה גם 60 ימים לאחר הלידה, אלא אם המעסיק מקבל אישור מיוחד ממשרד העבודה וזה רק במקרים שהוא מוכיח שאין לפיטורים שום קשר ללידה, העסק נסגר או שהמעסיק הכריז על פשיטת רגל של העסק שברשותו.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *