פונדקאות בחו"ל

פונדקאות בחו"ל

חוק ההסכמים לנשיאת עוברים המונהג במדינת ישראל, מונע מאזרחים רבים לממש את זכותם להורות במסגרת הליכי פונדקאות בישראל, וכפועל יוצא מכך, רבים מהם פונים להליכי פונדקאות בחו"ל. באוכלוסיית הפונים לתהליכי פונדקאות בחו"ל ניתן למצוא בחלק גדול מהמקרים: זוגות חד מיניים, זוגות אשר אינם עומדים בתנאי הסף המקדימים של חוק ההסכמים לנשיאת עוברים במסגרת הליכי פונדקאות בישראל, גברים ונשים יחידים המעוניינים לממש את זכותם להורות ובני זוג שאומנם עומדים בתנאי הסף המקדימים של החוק לנשיאת עוברים אך הם אינם מצליחים למצוא אם פונדקאית בישראל לצורך קיומו של הליך הפונדקאות בארץ.

פונדקאות של זוג לסביות

חשוב לציין שגם על כלל הפונים להליכי פונדקאות בחו"ל, או ליווי עבור הורות משותפת, מוחלים דרישות שונות מצד החוק הישראלי, כאשר אחד מהתנאים לקיומו של הליך פונדקאות בחו"ל הינה הדרישה להגשת תביעה להצהרה על הורות. תביעה זו מוגשת לבתי המשפט לענייני משפחה בישראל ובמסגרתה, הפונים להליכי פונדקאות בחו"ל נדרשים לבצע בדיקת רקמות שמטרתה הוכחת קשר והתאמה גנטית בין ההורים ליילוד. חשוב לציין גם שללא קיומה של בדיקה זו המהווה חלק מתביעת ההצהרה לה נדרשים הפונים להליכי פונדקאות בחו"ל, לא תתאפשר כניסה של היילוד לשטח מדינת ישראל בסיומו של הליך הפונדקאות בחו"ל.

היכן מתקיימים הליכי פונדקאות מחוץ למדינת ישראל?

הליכי פונדקאות לחו"ל עבור ישראלים מתקיימים במדינות שונות מסביב לעולם בהן תוקנו וחוקקו חוקים שונים המסדירים בשטח אותה מדינה את הליכי הפונדקאות. ברשימת המדינות העיקריות בהם מתקיימים הליכי פונדקאות עבור ישראליים תוכלו למצוא את הודו, גיאורגיה, רוסיה, אוקראינה ועוד.

נישואים חד מיניים של זוג הומויים

ישראליים המעוניינים לקיים הליכי פונדקאות בחו"ל, נדרשים לפנות לגופים שונים הידועים בשם סוכנויות פונדקאות. סוכנויות אלו משמשות בין היתר כאמצעי תיווך בין ההורים המיועדים לבין האם הפונדקאית בחו"ל וזאת בנוסף למגוון רחב של שירותים מקצועיים המוצעים על ידי סוכנויות הפונדקאות השונות לאורך כל שלבי תהליך הפונדקאות בחו"ל.

עלותו של הליך פונדקאות בחו"ל הינה גבוהה בעשרות ואף מאות אלפי שקלים מעלותו של הליך פונדקאות המתקיים בישראל, כאשר בין יתר מרכיבי העלויות השונות ניתן למצוא עלויות קבועות כגון: תשלום לאם הפונדקאית הנושאת ברחמה את העובר, תשלום לתורמת ביצית במידת הצורך, תשלום עבור הוצאות טיפול רפואי לאם הפונדקאית ולהורים המיועדים בחו"ל ותשלומים נוספים לאנשי המקצוע המלווים את התהליך. כמו כן, עלויות ההליך כוללות הוצאות טיסה ומחייה בזמן השהות בחו"ל, עלויות ביטוח נדרשות ועלויות נוספות במקרים של לידת תאומים, לידה במסגרת ניתוח קיסרי וכדומה.

המורכבות הנלווית להליכי פונדקאות בחו"ל והעלות הכספית הגבוהה הנלווית לתהליך, מחייבת אתכם לפנות לגופים מקצועיים רלוונטיים למטרות קבלת ייעוץ מקדים במסגרתו תוכלו להיחשף למכלול ההיבטים הכספיים, המשפטיים והרפואיים הנדרשים לקיומו של הליך פונדקאות בחו"ל. ייעוץ מקדים זה יאפשר לכם לבחון את מכלול החלופות העומדות לרשותכם לצרכי קיומו של הליך הפונדקאות בחו"ל ובנוסף יספק לכם מידע מורחב אודות הזכויות השונות העומדות לרשותכם במסגרת התהליך.

 

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *