נישואים חד מיניים

נישואים חד מיניים

לשמחת כולנו, בעשורים האחרונים אנו עדים לשינוי חיובי בכל הנוגע ליחס החברה בישראל לקבלת יחסים חד מיניים בין גבר לגבר או בין אישה לאישה. יחד עם זאת, נישואים חד מיניים בישראל אינם אפשריים נכון להיום וזאת מכיוון שסמכויות החיתוך במדינת ישראל  נתונת בידי בתי הדין הרבניים אשר אינם מכירים בנישואים מסוג זה.

בעולם, הנישואים החד מיניים מתאפשרים כיום במספר הולך וגדל של מדינות, כאשר עד כה יותר מ-20 מדינות מסביב לעולם מאפשרים נישואים חד מיניים על פי חוק רשמי המתיר לכל זוג חד מיני המעוניין להינשא לעשות כן. בין יתר המדינות בהן הנישואים החד מיניים מעוגנים בחוק תוכלו למצוא את הולנד, צרפת, שוודיה, קנדה, בלגיה, ארצות הברית, ברזיל, גרמניה, נורווגיה, אירלנד, ארגנטינה, אוסטרליה ועוד.

נישואים חד מיניים בישראל

אף על פי שהנישואים החד מיניים אינם מתאפשרים בישראל על פי דיני החיתון המונהגים במדינה, זוגות חד מיניים רשאים להינשא זה לזאת במסגרת עריכת טקסי חתונה אזרחית ו/או להינשא זה לזה או זאת לזאת באחת מהמדינות בהן נישואים חד מיניים מעוגנים בחוק. לרשות בני הזוג החד מיני הנשוי, עומדת האפשרות להירשם במרשם האוכלוסין של מדינת ישראל כזוג נשוי במידה והם נישאו זה לה או לזאת לזאת מחוץ לגבולות המדינה. זוגות חד מיניים הבוחרים לערוך טקס חתונה אזרחי בישראל, רשאים להגדיר את עצמם כזוג ידועים בציבור ובכך למעשה לבסס את מעמדם המשפטי ולמשש את זכויותיהם בתחומי החיים השונים בדומה לכלל הזכויות העומדות לרשות זוג נשוי כדת משה וישראל ו/או כזוג חד מיני אשר נישא באחת מהמדינות ברחבי העולם בהן נישואים חד מיניים מעוגנים בחוק.

נושא הנישואים החד מיניים בישראל אומנם נמצא במחלוקת ציבורית הנובעת בין היתר על רקע הסמכויות אשר ניתנו לבתי הדין הרבניים בכל הנוגע להליכי חיתון או פירוד במדינה, אך במערכת המשפט הישראלית, תוקנו במהלך השנים האחרונות, מגוון רחב של חוקים אשר נועדו לבסס את מעמדם של הזוגות החד מיניים. בסקרים שונים בקרב הציבור הרחב במדינת ישראל, עולה כי אחוז ניכר מאזרחי המדינה תומך במתן אישור חוקי לנישואים חד מיניים בישראל ואף במתן זכויות שוות בכל תחומי החיים לזוגות חד מיניים, לרבות, הזכות לאימוץ ילדים.

הקמת משפחה על ידי בני זוג חד מיניים

זוגות חד מיניים המעוניינים להביא ילדים משותפים לעולם, רשאים לעשות כן באמצעות הסכמי הורות משותפת והליכי פונדקאות בחו"ל. כיום, חיים בישראל מספר הולך וגדל של זוגות חד מיניים המקיימים חיי משפחה משותפים לכל דבר ועניין, כאשר ילדיהם המשותפים הינם שווי זכויות לכל ילד אחר הנולד בישראל להורים המקיימים ביניהם מערכת משותפת במסגרת חיי נישואין, כאשר הקהילה הלה"טבית בישראל פועלת רבות לקידום מעמדם המשפטי והאזרחי של הזוגות החד מיניים.

0 תגובות

השאירו תגובה

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *